Stages

Avontuurlijke leerlingen van VMBO tot en met WO bieden we de unieke mogelijkheid om stage te lopen bij Defensie. De inhoud en lengte van je stage is afhankelijk van opleidingseisen en beschikbare plaatsen. Afhankelijk van je opleiding en de duur van de stage krijg je een stagevergoeding.

We kennen bij Defensie drie soorten stages:

  • De oriënterende of snuffelstage (vmbo, havo en vwo)
  • De praktijkstage (mbo, hbo en wo – veiligheidsonderzoek vereist)
  • De afstudeerstage (mbo, hbo en wo – veiligheidsonderzoek vereist)

Interesse?

Het stagebeleid bij Defensie verschilt per krijgsmachtdeel. Neem contact op met het krijgsmachtdeel van je voorkeur en je hoort wat de mogelijkheden zijn. 

Vragen stellen over stages bij de Marine of Landmacht

Voor de Marine en de Landmacht kun je je aanmelden op onze pagina van de Stagebank. Voor vragen kun je bellen of mailen: Voor de Marine bel je 0223-652572 of mail je naar stage@marine.nl en voor de Landmacht bel je 038-3767001 of mail je naar Stagebureau.StafClas@mindef.nl. Let op: Dit is alleen voor vragen.

Aanmelden voor een stage bij de Marine of Landmacht

Aanmelden voor een stage kan alleen via de Stagebank.

Ga naar de Stagebank

Stage bij de Luchtmacht

Voor een stage bij de Luchtmacht kun je emailen naar:

Hoofdkwartier te Bredastagehoofdkwartier@werkenbijdefensie.nl
Vliegbasis Gilze-Rijenstagegilzerijen@werkenbijdefensie.nl
Vliegbasis Eindhovenstageeindhoven@werkenbijdefensie.nl
Vliegbasis Volkelstagevolkel@werkenbijdefensie.nl
Vliegbasis Leeuwardenstageleeuwarden@werkenbijdefensie.nl
Vliegbasis Woensdrechtstagevliegbasiswoensdrecht@mindef.nl

Bij de Marechaussee is het, vanwege de aard van de werkzaamheden, niet mogelijk om stage te lopen.

Stage bij de Defensie Materieel Organisatie

De Defensie Materieel Organisatie (DMO) levert alle ICT binnen Defensie en zorgt ervoor dat Defensie wordt voorzien van al het rollend, vliegend en varend materieel. Voor hbo- en wo-studenten ICT en techniek hebben we regelmatig stagemogelijkheden, soms ook voor andere studierichtingen. Stuur vrijblijvend een stageverzoek met daarin je personalia, opleidingsrichting, gewenste stageperiode en motivatie naar stagebijDMO@mindef.nl. We laten dan zo snel mogelijk weten of we plek voor je hebben. Wil je meer weten over de DMO, kijk dan hier

Let op: Verplicht veiligheidsonderzoek

Defensie is als militair bedrijf wettelijk verplicht om voor stagiairs die langere tijd bij ons verblijven, eerst een veiligheidsonderzoek te laten uitvoeren door de Militaire Inlichtingen en Veiligheidsdienst (MIVD). Dit betekent dat het bij ons langer duurt om stageplaatsen toe te kennen.